Існує три традиційних місця установки човнових електромоторів - на носі, на транці човна і на корпусі ходового двигуна. Всі ці типи моторів представлені дуже добре на сайті https://aquamania.ua/uk/motori/jelektromotori-i-aksesuari/jelektromotori-dlja-lodok/ - є можливість більш детально з ними ознайомитися, особливо , з електромоторами для надувних човнів, як з найбільш затребуваними на ринку. Кожне з місць розміщення електромоторів, як і відповідні для них типи моторів, має свої переваги і недоліки, які ми і розглянемо далі в цій статті. Так, почнемо по порядку..
Установка на носі човна
Цей вид електромоторів призначений в основному для човнів і катерів з жорстким корпусом. Ключова перевага такого розташування - точне управління судном. Розташований на носі мотор тягне човен по воді, а не штовхає його, тому незначна зміна керма моментально позначається на курсі. У носових моторів набагато більший вибір керуючих пристроїв - це може бути електрична педаль, румпель, бездротові дистанційні пульти. Вони також володіють і найбільшим набором додаткових функцій, однією з яких є спільна робота з GPS пристроями. Як завжди, існує і зворотна сторона. Носові мотори дорожче транцевих, складніше в установці, вимагають більше місця на борту човна. Обов'язковими вимогами для них є рівна палуба і вільний простір на носі. Переваги: ??Точність в управлінні човном, більше додаткових можливостей. Недоліки: Більш висока вартість, вимагають більше місця.
Установка на транці човна
У той час як для установки носових моторів потрібно свердління отворів в корпусі човна, транцеві кріпляться на кормі за допомогою різьбових затискачів, як і більшість човнових моторів. Управління ними традиційно і звично, вони не захаращують дно човна педаллю і провідними до неї проводами. Для невеликих човнів або надувних човнів з ПВХ транцеві мотори є найбільш підходящими. Завдяки простоті конструкції такі мотори доступніші за ціною.
Переваги: цінова доступність і простота монтажу.
Недоліки:менша кількість додаткових функцій, менша точність в управлінні човном.
Установка на ходовому моторі
Такі мотори встановлюються на кавітаційній плиті ходового двигуна. Спосіб керування човном при цьому не змінюється - використовується кермо або румпель основного двигуна. Швидкість і напрямок обертання гвинта електромотора регулюються за допомогою пульта дистанційного керування. Бажання зберегти в човні якомога більше вільного простору може бути одним з аргументів на користь вибору електромотора даного виду. Наступна причина - багатоцільове використання човна. Наприклад, іноді ви використовуєте човен для риболовлі, а іноді для відпочинку на воді з родиною. Незважаючи на те, що установка електромотора на бензиновому двигуні економить місце, він складніший в управлінні і обмежений за своїми можливостями. Крім того, як правило він дорожче ніж представники інших груп.