Новини

Де в Ізраїлі можна отримати дуже якісне лікування за розумний бюджет?

25 травня, 2022 (16:12:57)

Де в Ізраїлі можна отримати дуже якісне лікування за розумний бюджет?

 

 

Лікування в Ізраїлі
 


  Ізраїльські спеціалісти заслужено вважаються експертами у багатьох областях медицини. Їх успіхи в лікуванні різних видів раку, патології головного та спинного мозку, неврологічних порушень, безпліддя  та інших захворювань, відоміу всьому світі. Саме тому більше 30 тисяч  пацієнтів  з Українита багатьох європейських країн щорічно вибирають для лікування саме ізраїльські госпіталі. Координатори порталу   clinicsoncall.com   підготували інформацію про те, де можна отримати якісну медичну допомогу в Ізраїлі та скільки коштуютьпослуги в місцевих клініках.

 


Лікування в Ізраїлі: ціни в клініці Іхілов Комплекс
 

 

   Усі госпітали в країні надають медичну допомогу високого рівня. Одним із самих популярних вважається  клініка Іхілов. Це найбільша лікарня, яка раніше носила назву перший медичний центр Тель-Авіва. Щорічнотут проходять лікування більше 400 тис. пацієнтів.  Видання Newsweek включило її в десятку найпопулярніших центрів серед медтуристів, а лікарі клініки Іхілов (Ізраїль) увійшли в рейтинг топ-5 спеціалістів за оцінками журналу Forbes.

   В лікарні можна пройти лікування широкого спектра патології. Крім найпопулярніших медичних відділів (онкології, нейрохірургії, ортопедії та ін.) у складі Іхілов (Ізраїль) входять:

 • Дитяча лікарня Дана-Дуек;
 • Кардіологічний центр Семі;
 • Роддом і центр жіночого здоров'я «Лис» та ін.

   Клініка Іхілов оснащена сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням. В арсеналі спеціалістів госпіталю роботизована система Да Вінчі, лінійні прискорювачі Novalis TrueBeam STH, потужні апарати КТ, МРТ і ПЕТ-КТ, нейрохірургічні мікроскопи тощо.

   Також на базі госпіталю працює відділ досліджень, розробок та інновацій. Фахівці спільно з національними та міжнародними установами та фармацевтичними компаніями працюють над створенням інноваційних препаратів, удосконаленням уже існуючих та розробкою нових методів лікування патології.

   Медичну  допомогу в клініці надають досвідчені та кваліфіковані спеціалісти. Серед них такі авторитетні доктори, як:

 • Професор Цві Рам. Глава нейрохірургічного центру госпіталю. Понад 40 років займається лікуванням доброякісних та злоякісних захворювань головного та спинного мозку.
 • Професор Офер Меримський . Один з топ-онкологів Ізраїлю. Лікує  різні види раку, але спеціалізується на терапії саркоми кісток і м'яких тканин. Присвятив  професії більше 25 років.
 • Доктор Шифра Аш – затребуваний дитячий онколог в країні, вже більше 15 років займається лікуванням дітей. Їїпрофіль – надання допомоги маленьким пацієнтам з нейросаркомами, нейробластомамиі новоутвореннями м’яких тканин.

   Так як клініка Іхілов (Ізраїль) є державним медцентром, цінову політику лікарні строго контролює МОЗ країни. Нижче пропонуємо вам ознайомитися з приблизними цінами на популярні медичні послуги. За даними експертів з медтуризму, вартість послуг в Іхілові (Ізраїль) на 15 і більше відсотків нижче, ніж у центрах аналогічного рівня в Канаді та США.
 

Послуга

Вартість

Консультация лікаря

450 доларів США

КТ

550 доларів США

Заміна тазостегновогосуглоба

17 000 доларів США

Робот-асистованапростатектомія

25 000 доларів США

Видалення пухлини мозку

Від $17 000

ЕКЗ

Від $8 000

Аорто-коронарне шунтування

Від $25 000

Чек-ап діагностика

Від 1500 доларівПереваги лікування в Ізраїлі
 

   Державні та приватні клініки Ізраїлю стабільно популярні серед пацієнтів зі всього світу. На це є ряд причин:

 • висока якість медичної допомоги: рівень послуг госпіталю підтверджений наявністю сертифіката JCI, ISO та інших авторитетних організацій;
 • лікування в Ізраїлі проводять лікарі, які проходили стажування в провідних госпіталях світу і отримали передовий практичний досвід;
 • можливість пройти високоточну діагностику: за статистикою після обстеження в клініках Ізраїлю близько 20% діагнозів, поставлених у лікарнях СНД, не підтверджуються;
 • лікарі-спеціалісти можуть вирішити навіть найскладніші проблеми зі здоров'ям, наприклад, в Ізраїлі одні з найбільш високих показників виживання після лікування онкопаціентів;
 • доступність інноваційних методів, таких як імунна та цільова терапія, CAR T-клітинна терапія, пересадка стовбурових клітин, роботохірургія та ін.;
 • в медцентрах створені всі умови, щоб пацієнт відчував себе максимально комфортно.
   


Лікування  в Ізраїлі - відгуки
 

   Більшість пацієнтів повністю задоволені якістю послуг, наданих у медцентрах країни. На сайті Clinics on Call зібрані враження людей про лікування в клініках Ізраїлю, ось деякі з відгуків:

Андрій, клініка Іхілов, Ізраїль : «Довгий час  у мене так сильно боліла спина, щоя ізабув, як це жити  нормально. Без операції цю проблему не можна було вирішити. Ізраїль я вибравтому, що там живе моя мама (підтримка рідної людини) ну і, звичайно, через  кваліфікацію місцевих лікарів. Моїм хірургом був доктор Лідар. Відмінний лікар, я дуже йому вдячний, так як уже через 2 тижні після операції міг нормально рухатися і забути про болі в спині, що віддають  в ногу».

Алевтина (Україна) про клініку Асута : «Кілька років тому після обстежень у лікаря (у мене боліла нога) мене повідомили, що тазостегновий суглоб сильно зношений і майже зруйнуватися. Спочатку я не знала, що робити, але біль став  нестерпним і я почала шукати лікаря. Мої друзі в Ізраїлі порадили доктора Калганова в клініці Асута. Їх відгукам я повністю довіряю, тому до нього і звернулася. Дуже уважний  і тактовний  лікар. Він зробив  мені операцію по заміні суглоба і тепер я ходжу вільно і без тростини»Ціни на дослідження в Ізраїлі
 

   Пропонуємо  вам порівняти вартість діагностичних процедур в Ізраїлі та інших європейських країнах.
 

 

Ізраїль

Німеччина

Іспанія

КТ

Від $550

Від 550 євро

540 доларів США

МРТ

Від 600 доларів

600 євро

900 доларів

ПЕТ-КТ

1400 доларів США

Від 2000 євро

1150 доларів США

Біопсія пухлини

Від $2 000

Від 2 500 євро

1700 доларів США

Чек-ап

Близько 1500 доларів

Близько 1300 євро

Близько 1400 доларів

 


Лікування в Ізраїлі: топ-госпіталів
 

   Якщо ви плануєте пройти лікування в Ізраїлі та підбираєте клініку, публікуємо ще кілька популярних україні  медичних центрів:


Клініка Асута
 

   Флагман ізраїльської медицини з 7 філіалами в різних регіонах країни. Кожен рік клініку відвідує більше 650 тисяч. пацієнтів. Лікарі госпіталю спеціалізуються на проведенні хірургічної допомоги. На базі медцентру виконують понад 500 видів хірургічних втручань. Також працюють відділення онкології, спінальної та нейрохірургії, ортопедії, центр ЕКЗта т.д.

Кращі лікарі:

 • Доктор Юлія Гринберг. Передовой онколог госпіталя Асута. Більше 30 років проводить лікування пацієнтів з різними видами раку, складає індивідуальні плани терапії. Її спеціалізація: хіміо- і радіотерапія онкології.
 • Професор Аміт Аві. Один із найкращих спеціалістів в області репродуктивної медицини. На його рахунку більше 10 тыс. успішних процедур ЕКЗ.


Госпіталь Шиба
 

  Входить в топ-10 клінік по версіях журналу Newsweek. Щорічно в лікарні приймають більше 430 тисяч. пацієнтів. Крім того, це найбільший науковий центр, де проводять одну четверту зі всіх  дослідженньв країні. Приоритетні напрямки роботи:

 • онкологія: щорічно для лікування різних видів раку в клініку звертається більше 50 тисяч. онкохворих;
 • кардіологія: близько 3 тис. катетерних процедур і більше тисячі хірургічних втручаньна відкритому серці  в рік;
 • онкогематологія: на рахунку спеціалістів більше 2 тис. успішних трансплантацій кісткового мозку та ін.Медцентр Рамбам
 

   Входить у 5-ку найкращих клінік Ізраїлю. Крім 30 відділень різних профілів на базі лікарень функціонують 10 наукових центрів, де спільно з співробітниками університету Техніон ведуть передові медичні розробки. Щорічно в клініці отримують допомогу більше 600 тисяч. пацієнтів.


Дитяча лікарня  Шнайдер
 

  Провідна клініка Близького Сходу, лікарі, які спеціалізуються на лікуванні маленьких пацієнтів. Тут доступний широкий спектр послуг: від трансплантації органів і кісткового мозку до видалення новоутворень різної локалізації, від лікування вроджених пороків серця до терапії рідкісних гематологічних хвороб.

 

Провідні клініки Ізраїлю  Таким чином, в Ізраїлі доступне лікування будь-якого профілю. У країні функціонують десятки госпітальних закладів, тому пацієнт може підбирати установу згідно зі своїми потребами.

[...] Читати повністю

Вітамін Д та депресія: зв'язок кальциферолу з тривожними розладами

25 квітня, 2022 (13:02:30)

Вітамін Д та депресія: зв'язок кальциферолу з тривожними розладами

 

   Причин розвитку депресії досить багато – але повноцінне харчування та отримання організмом всіх необхідних мікроелементів покликані ефективно підтримувати здоров'я у важкі хвилини його життя. У результаті спостережень вчені виявили вплив певних речовин на клітини нервової системи. Результати досліджень показали, що вітамін Д і депресія можуть бути пов'язані – і тяжкий емоційний стан може бути наслідком нестачі цінного мікроелемента.


Зв'язок між вітаміном Д та депресією


   Функції вітаміну Д зводяться до підвищення засвоюваності організмом кальцію, що надходить з їжею. Кальцій виступає життєво необхідною речовиною, будучи основою зубів та кісток. Також його молекули є і в крові, забезпечуючи нормальну роботу м'язів і підтримуючи передачу нервових імпульсів по волокнах нервової системи.

   Збої у функціонуванні елементів нервової системи можуть призвести до патологій у здоров'я – тому, за припущенням учених, депресія і вітамін Д тісно пов'язані. При недостатньому надходженні мікроелемента нейронні зв'язки між мозком та нервовими клітинами можуть порушуватися, стаючи причиною розвитку психічних розладів.

 

Вітамін Д Олідетрим

 


Способи поповнення нестачі вітаміну Д


   Кальциферол виробляється у шкірі людини під впливом сонячного світла. Однак проживання у північних широтах з малою кількістю теплих сонячних днів може стати серйозною перешкодою у підтримці балансу речовин. Велика кількість речовини міститься в рибі та морепродуктах – але люди, які живуть далеко від моря, нечасто вживають свіжий тунець або лосось. Тому лікарі рекомендують не забувати про повноцінний раціон харчування та вітамінні добавки.

   Для мешканців України оптимальним рішенням стане застосування препарату«Олідетрим», розробленого з урахуванням добової потреби людини у вітаміні Д. При прийомі важливо пам'ятати, що надмірне надходження речовини здатне призводити до розм'якшення кісток, утворення ниркового каміння та викликати м'язові болі. Тому при дозуванні слід враховувати вік та встановлену для нього норму.


Чи варто приймати вітамін Д при депресії


   Для пошуку зв'язку психічних розладів із нестачею кальциферолу вченими проводилися численні експерименти – формувалися групи людей, які приймали вітамінні добавки та плацебо. Після закінчення досліджень факти депресії через дефіцит вітаміну Д встановлені не були. Однак пацієнти, які комплексно дбали про своє фізичне і психологічне здоров'я, виявлялися менш схильними до розвитку важких захворювань.

   Причинами депресії можуть стати зовнішні та внутрішні чинники. До внутрішніх відносяться порушення харчування та способу життя, супутні хвороби. Зовнішні не залежать від людини - це важкі ситуації, пов'язані з нервовими напруженнями та стресами. Пережити їх без допомоги психотерапевта може бути складно, тому вітамін Д при депресії не може бути єдиним способом лікування.

   Турбота про здоров'я належить до наших пріоритетних завдань. І підтримка функціонування всіх органів та систем тіла має бути комплексним – отже, включати і здоровий спосіб життя, і повноцінне харчування, і підтримання балансу вітамінів і мікроелементів. Тільки пильна увага до себе разом із позитивним ставленням до життя допоможуть нам успішно протистояти всім проблемам та ударам долі.

[...] Читати повністю

Байден провів засідання Ради нацбезпеки щодо України

20 лютого, 2022 (23:25:28)
Президент США Джо Байден провів засідання Ради національної безпеки у зв’язку з нарощуванням російських військ біля України. Джерело: Білий дім Дослівно: "Сьогодні президент Байден скликав засідання Ради національної безпеки, щоб обговорити останні події, пов’язані з нарощуванням військової могутності Росії на кордонах України". Деталі: Про будь-які підсумки засідання наразі не повідомляється. У Twitter Білого дому опубліковано фото із засідання. Що передувало: У суботу [...] Читати повністю

Окупанти обстріляли Луганськ із важкого озброєння – штаб ООС

20 лютого, 2022 (22:53:59)
Російсько-окупаційні війська обстріляли Луганськ із важкого озброєння. Джерело: пресцентр ООС Дослівно: "Російсько-окупаційні війська здійснили чергову провокацію - відкрили вогонь з важкого озброєння по населеному пункту Луганськ". Деталі: Обстріл стався близько 21 години з району населеного пункту Лобачеве в напрямку Луганська. У штабі ООС підкреслили, що це провокація з метою звинувачення українських військових. "Командування операції Об’єднаних сил офіційно повідомляє, що [...] Читати повністю

Продовження навчань РФ і Білорусі свідчать про підготовку до вторгнення – Столтенберг

20 лютого, 2022 (22:38:08)
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що продовження навчань Росії та Білорусі свідчить на користь версії про підготовку вторгнення РФ в Україну. Джерело: Столтенберг в ефірі телеканалу CBS Пряма мова: "Минулого тижня Росія заявила, що відведе війська. Але Росія висуває дедалі більше військ та навіть ближче до кордону з Україною. Крім того, навчання, які, за їхніми словами, мали закінчитися сьогодні, тепер продовжуватимуться. Все це вписується в картину того, що Росія готується до [...] Читати повністю

Можливі напади на ТЦ та станції метро у Москві – США

20 лютого, 2022 (22:09:58)
Посольство США в Росії попередило про можливі напади на торгові центри та станції метро в Москві та Санкт-Петербурзі, а також біля кордону з Україною. Джерело: Посольство США в РФ, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова у Telegram Дослівно: "За повідомленнями ЗМІ, мали місце погрози нападу на торгові центри, станції метро та інші місця масового скупчення людей у великих містах, у тому числі в Москві та Санкт-Петербурзі, а також у районах підвищеної напруженості вздовж кордону Росії з Україною". [...] Читати повністю

Постійна рада ОБСЄ проведе спеціальне засідання щодо України

20 лютого, 2022 (21:29:04)
Польща, яка зараз головує в ОБСЄ, ініціює проведення спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ через загострення ситуації на сході України. Джерело: постійний представник Польщі в ОБСЄ Адам Халачинський у Twitter Upon request of @UKRinOSCE the 🇵🇱 @PLinOSCE will convene an extraordinary meeting of the Permanent Council of the @OSCE. I invited Special Rep @mikko_kinnunen and Chief of @OSCE_SMM to participate. Addressing security concerns is #OSCE’s primary task.#OSCE2022POL [...] Читати повністю

75% збройних сил РФ розгорнуто проти України – розвідка США

20 лютого, 2022 (20:47:40)
За даними американської розвідки, Росія націлила проти України 75% своїх звичайних збройних сил. Джерело: чиновник США, безпосередньо знайомий із розвідкою, у коментарі CNN Деталі: Зосередження сил на відстані удару від України є дуже незвичайним, і це одна з причин, з якої США вважають, що Росія готова до нападу, сказав чиновник. За його словами, йдеться про близько 120 із приблизно 160 російських батальйонних тактичних груп, що розташовані в межах 60 км від України. Хоча ця цифра становить [...] Читати повністю

Резніков: Ударного угруповання РФ у жодному місці біля України не сформовано

20 лютого, 2022 (20:12:01)
Міністр оборони Олексій Резніков вважає недоречними розмови про те, що повномасштабний напад Росії на Україну може бути "завтра-післязавтра". Джерело: Резніков в ефірі телеканалу "1+1" Пряма мова: "Станом на цю годину ударного угрупування Російської Федерації у жодному місці, де вони оточили Україну, поки що не сформовано. Тому говорити про те, що завтра-післязавтра буде напад, на мій погляд є недоречним. Але це не означає, що низькі ризики, це не означає, що немає загрози". Деталі: Резніков [...] Читати повністю

Міністр оборони оцінив імовірність атаки РФ із Придністров’я

20 лютого, 2022 (19:56:09)
Міністр оборони Олексій Резніков не вважає можливий напад військ РФ з боку окупованого нею Придністров’я серйозним сценарієм російської агресії щодо України. Джерело: Резніков в ефірі телеканалу "1+1" Пряма мова: "Придністров’я - це не серйозний сценарій. Тому що там і Молдова, яка давно чекає можливості відновити свою територіальну цілісність. Навчання, які відбуваються контингентом РФ у тимчасово окупованому Придністров’ї - це фарс, який використовується як елемент [...] Читати повністю

Евакуйовані з ОРДЛО повертаються з РФ додому – Резніков

20 лютого, 2022 (19:48:00)
За даними української розвідки, евакуйовані до Росії мешканці ОРДЛО самостійно повертаються додому, оскільки в Росії їх "ніхто не годує і не розселяє". Джерело: міністр оборони Олексій Резніков в ефірі телеканалу "1+1" Пряма мова: "Те, що нібито масово вивозять громадян України з ОРДЛО до Російської Федерації - це на сьогоднішній день теж фарс, декілька тисяч вони показово вивезли. Зараз наша розвідка має точну інформацію, що люди повертаються самостійно додому, їх там ніхто не годує, не розселяє. [...] Читати повністю

Авіакомпанії SAS, Austrian Airlines та Swiss скасували рейси в Україну

20 лютого, 2022 (19:26:53)
Авіакомпанії SAS, Austrian Airlines та Swiss скасували рейси в Україну через загрози безпеці. Джерело: Reuters із посиланням на представника SAS, avianews.com Деталі: Скандинавська авіакомпанія SAS (SAS.ST) скасувала щотижневий рейс Осло-Київ у вівторок, 22 лютого, через ситуацію з безпекою. Авіакомпанія не літатиме у повітряному просторі України до 27 лютого, а рішення про рейс 1 березня буде ухвалено пізніше, додав представник SAS. Крім того, австрійська авіакомпанія Austrian Airlines та [...] Читати повністю

Окупанти знищили вантажівку української сторони СЦКК

20 лютого, 2022 (19:04:39)
Внаслідок обстрілу з боку російсько-окупаційних військ біля населеного пункту Щастя знищено автомобіль ЗіЛ української сторони СЦКК. Джерело: штаб ООС Дослівно: "20 лютого з напрямку населеного пункту Весела Гора російсько окупаційними військами було здійснено обстріл позицій Збройних Сил України у напрямку населеного пункту Щастя з застосуванням міномета калібру 120 мм, станкового протитанкового гранатомета СПГ-9 (6 пострілів), станкового автоматичного гранатомета АГС-17 (30 пострілів), великокаліберного [...] Читати повністю

Авто гуманітарної місії потрапило під обстріл на Луганщині

20 лютого, 2022 (18:53:24)
Автомобіль гуманітарної місії "Проліска" потрапив під обстріл збройних формувань РФ у районі Новоіванівки Луганської області. Джерело: керівник місії "Проліска" Євген Каплін у Facebook Дослівно: "Сьогодні о 14:09 автомобіль Золотівського офісу гуманітарної місії "Проліска", повертаючись із Врубівки до Золотого, потрапив під масований обстріл з артилерійських систем калібром 122 мм на ділянці дороги Горське-Попасна в районі населеного пункту Новоіванка (а саме його частини хутір Персіянівка)". [...] Читати повністю

Евакуйовані з ОРДЛО майже дві доби в автобусах без їжі та сну – Денісова

20 лютого, 2022 (18:26:54)
Омбудсмен Людмила Денісова заявляє, що жителі ОРДЛО, яких примусово евакуювали до РФ, майже дві доби перебувають без їжі та сну в неопалюваних автобусах, а частину евакуйованих було розміщено у спортивній залі м. Таганрога. Джерело: Денісова у Telegram Дослівно: "Жінки з дітьми та люди літнього віку майже дві доби перебувають без їжі та сну у неопалюваних автобусах, а місця тимчасового розміщення, де їх планували оселити - зачинені. Російська влада не вживає заходів щодо забезпечення евакуйованих [...] Читати повністю

РФ готує фейковий сюжет про те, як ЗСУ "обстрілюють" людей з БПЛА – розвідка

20 лютого, 2022 (18:00:50)
Російські окупаційні війська планують вчинити чергову провокацію на Донеччині - пропагандисти взялися до зйомок постановочного відео про скидання бомб на мирних мешканців "з українського безпілотника". Джерело: ОТУ "СХІД" з посиланням на розвідку Деталі: 20 лютого стало відомо, що пропагандисти російсько-окупаційних військ в ОРДЛО готують чергові провокації з обстрілом населених пунктів на тимчасово окупованій території Донецької області. За даними розвідки, головний спеціаліст "міністерства [...] Читати повністю

ООС: формування РФ у неділю здійснили вже 53 обстріли

20 лютого, 2022 (17:59:29)
Станом на 17 годину з боку збройних формувань РФ зафіксовано 53 порушень, 50 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Джерело: вечірнє зведення пресцентру ООС Деталі: Внаслідок обстрілів один військовослужбовець отримав осколкові поранення середньої тяжкості та перебуває у лікувальному закладі. Стан його здоров’я задовільний. Російсько-окупаційні війська обстріляли: Чотири рази Красногорівку - з артилерії калібру 122 мм, мінометів калібру 120 мм. Три [...] Читати повністю

Макрон і Путін домовилися скликати саміт про безпеку і спробувати зупинити вогонь

20 лютого, 2022 (17:54:17)
Президенти Франції та Росії Еммануель Макрон та Владімір Путін після телефонної розмови у неділю домовилися спробувати домогтися припинення вогню на сході України. Про це повідомив Єлисейський палац у неділю після тривалої телефонної розмови між главами двох держав, повідомляє "Європейська правда". Лідери двох країн погодилися з "необхідністю сприяння дипломатичному вирішенню нинішньої кризи та зробити все, щоб цього досягти", - заявили у Єлисейському палаці. Вони погодились, що необхідна [...] Читати повністю

Lufthansa пояснила скасування рейсів до Києва ковідом і порадила дзвонити в Росію

20 лютого, 2022 (17:47:53)
Німецька авіакомпанія Lufthansa пояснила призупинення всіх рейсів до столиці України з 21 до 28 лютого ситуацією з коронавірусом. [...] Читати повністю

Тисячі одеситів вийшли на Марш Єдності: Не віддамо Україну нікому

20 лютого, 2022 (17:31:19)
Декілька тисяч одеситів взяли участь у Марші Єдності в неділю, щоб продемонструвати свою згуртованість та готовність захищати місто та країну від будь-яких загроз. Джерело: Радіо Свобода, Думская фото "Думской" Деталі: За оцінками Радіо Свобода і поліції, у заході взяли участь близько двох тисяч людей, за оцінками "Думской" - близько трьох тисяч. Колона пройшла від Соборної площі до Потьомкінських сходів. На завершення акції учасники розгорнули більш як стометровий прапор України [...] Читати повністю

У Росії кілька людей вийшли на мітинг проти війни з Україною

20 лютого, 2022 (17:16:20)
У Москві та Саратові пройшли одиночні пікети проти війни з Україною, на які вийшли кілька людей. Джерело: Sota.Vision у Twitter Деталі: У повідомленнях йдеться, що в акції взяли участь активіст Максим Тихонов (Саратов) та правозахисник Лев Пономарьов (Москва). Вони тримали плакати з антивоєнними закликами. Активіст Максим Тихонов на проспекті Кірова у Саратові Фото Валерії Сергєєвої, SOTA Акція тривала недовго, силовики схопили Пономарьова та інших мітингувальників, відео їх затримання [...] Читати повністю

Держсекретар США: Росія йде за сценарієм до вторгнення

20 лютого, 2022 (17:15:45)
Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив занепокоєння у зв'язку з повідомленнями про те, що війська Росії та Білорусі продовжать спільні військові навчання після запланованої дати закінчення. Про це він розповів в ефірі CNN в неділю, пише "Європейська правда". "Це свідчить про те, що розроблений сценарій, який ми виклали, який я виклав на Раді Безпеки ООН минулого тижня, про те, що Росія намагається створити серію провокацій як виправдання для агресії проти України, рухається вперед", - сказав [...] Читати повністю

Пєсков озвучив версію "з області теорії змови" і лякає непоправними наслідками

20 лютого, 2022 (17:03:08)
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков висловив версію "з області теорії змови" про причини нібито нагнітання напруженості західними політиками щодо можливого вторгнення Росії в Україну. Джерело: Пєсков в інтерв'ю телеканалу "Росія 1", повідомляє Інтерфакс Деталі: На думку прес-секретаря, Захід нагнітає напруженість навколо імовірного вторгнення Росії в Україну, щоб спровокувати Київ на вирішення проблеми Донбасу силовим шляхом. Пряма мова: "Коли напруженість нагнітається до максимуму, як [...] Читати повністю

Литва заявила про явну підготовку Росії до нападу у напрямку Києва

20 лютого, 2022 (16:36:35)
Глава МЗС Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що рішення РФ і Білорусі продовжити спільні навчання свідчить про явну підготовку нападу у бік Києва. Про це Ландсбергіс написав у Twitter, реагуючи на новину з Мінська, повідомляє "Європейська правда". "Російські війська залишаються у Білорусі, порушуючи всі гарантії виведення. Це явна підготовка до нападу на Україну у напрямку Києва та повзуча анексія Білорусі: переломний момент для безпеки країн НАТО, що межують з Білоруссю: Литви, Польщі, Латвії", [...] Читати повністю

Renault очікує випустити на 300 тисяч автомобілів менше через дефіцит мікросхем

20 лютого, 2022 (16:28:14)
Французький автовиробник Renault у 2022 році очікує випустити на 300 тисяч автомобілів менше через глобальний дефіцит мікросхем. [...] Читати повністю

Роспропаганда продукує потік фейків – Резніков про повідомлення РФ щодо Донбасу

20 лютого, 2022 (16:27:27)
Міністр оборони Олексій Рєзніков звернув увагу на те, що російська пропаганда активно поширує фейкові новини про події на окупованих територіях Луганщини та Донеччини та про дії ЗСУ. Джерело: сайт Міноборони Пряма мова міністра: "Командування російських окупаційних військ розташовує артилерію та бронетехніку серед житлових будинків і звідти обстрілює наші мирні населені пункти. Це поведінка злочинців, які провокують нас на помилки. Ворог чудово знає, що ми маємо усі підстави відповідати згідно [...] Читати повністю

У Донецьку розвісили плакати й прапори РФ, в ОРЛО забирають до армії "від верстата" - ЗМІ

20 лютого, 2022 (16:08:50)
В окупованому Донецьку почали з'являтися агітаційні плакати з закликом приєднатися до незаконних збройних формувань, також співробітники комунальних служб розвішують у місті прапори Росії. Джерело: "Новости Донбасса" з посиланням на джерела та соцмережі, голова "уряду ЛНР" Сергій Козлов у коментарі "РИА Новости" Новости Донбасса Деталі: Відео та фотографії агітаційних плакатів публікують користувачі соціальних мереж. Місцева окупаційна адміністрація почала видавати прапори Росії та [...] Читати повністю

Космічний туризм: Blue Origin Безоса побудує більше ракет для задоволення попиту

20 лютого, 2022 (15:45:03)
Аерокосмічна компанія Джеффа Безоса Blue Origin планує побудувати більше ракет, аби задовольнити попит на ринку космічного туризму. [...] Читати повністю

Зеленський і Макрон виступають за негайне скликання ТКГ і режим тиші

20 лютого, 2022 (15:38:22)
Президент Володимир Зеленський та президент Франції Еммануель Макрон виступають за невідкладне скликання засідання Тристоронньої контактної групи та запровадження режиму тиші в районі ООС. Джерело: Зеленський у Twitter, Європейська правда Деталі: Зеленський провів другу за вихідні розмову з Макроном. Дослівно Зеленський: "У продовження вчорашньої розмови поінформував Еммануеля Макрона про поточну безпекову ситуацію та нові провокативні обстріли. Виступаємо за активізацію мирного процесу. [...] Читати повністю

Стало відоме ім'я другого бійця, загиблого в суботу на фронті

20 лютого, 2022 (15:36:16)
У зоні операції Об'єднаних сил унаслідок мінометного обстрілу 19 лютого загинув 34-річний водій мотопіхотної роти Денис Кононенко. Джерело: сайт Тульчинської міської територіальної громади Деталі: Внаслідок ворожих обстрілів на сході України у суботу двоє українських бійців загинули, ще четверо отримали поранення. Так, від рук російських окупантів зазнали поранень, несумісних з життям, розвідник Антон Сидоров та водій мотопіхотної роти з Тульчина Вінницької області Денис Кононенко. Кононенко [...] Читати повністю

Кулеба пояснив слова Зеленського щодо Будапештського меморандуму

20 лютого, 2022 (15:01:03)
Глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив, що Україна звертається до Будапештського меморандуму, оскільки вимагає конкретних рішень щодо гарантування своєї безпеки. Про це, як повідомляє "Європейська правда", міністр розповів у неділю, коментуючи згадку президентом Володимиром Зеленським Будапештського меморандуму у промові на конференції з питань безпеки в Мюнхені. "Нам потрібні ефективні міжнародні механізми гарантування безпеки нашої держави. Треба чесно зараз перевірити, працює система безпеки, [...] Читати повністю

У JPMorgan прогнозують дев'ять підвищень ставки ФРС поспіль

20 лютого, 2022 (14:45:01)
Економісти JPMorgan Chase & Co. прогнозують, що Федеральна резервна система США, ймовірно, підвищить процентні ставки на 25 базисних пунктів на дев'яти засіданнях поспіль у спробі знизити інфляцію. [...] Читати повністю

Загроза війни: Британія та США домовилися про спільні санкції проти РФ

20 лютого, 2022 (14:39:09)
Лондон і Вашингтон погодили синхронне запровадження обмежень для Росії на торгівлю в фунтах та доларах у разі повномасштабного вторгнення в Україну. Джерело: прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в інтерв'ю ВВС Деталі: За словами Джонсона, у разі ескалації Британія та США запровадять заборону для російських компаній торгувати у фунтах та доларах. Лондон попереджає, що такі санкції завдадуть значної шкоди російській економіці. Пряма мова: "Урок (отриманий від окупації Росією Криму) [...] Читати повністю

Ще одна держава приєдналась до Кримської платформи

20 лютого, 2022 (14:11:03)
Ліхтенштейн став ще однією державою, яка вирішила долучитись до роботи Кримської платформи. Про це глава МЗС Дмитро Кулеба сказав у неділю під час включення на своїй сторінці у Facebook, повідомляє "Європейська правда". "Дуже гарну новину повідомила мені колега з Ліхтенштейну. Вона офіційно підтвердила сьогодні на зустрічі, що Ліхтенштейн приєднується до Кримської платформи. Ця держава не брала участь в установчому саміті Кримської платформи, але сьогодні вона приєдналась до наших зусиль", - [...] Читати повністю

Королева Єлизавета II заразилася коронавірусом

20 лютого, 2022 (14:02:30)
Британська королева Єлизавета II заразилася коронавірусом. Джерело: BBC з посиланням на Букінгемський палац Деталі: У королеви Великої Британії - позитивний результат тесту на Covid-19. 95-річна королева відчуває легкі симптоми застуди, вона розраховує продовжити виконувати нескладні обов'язки у Віндзорі протягом найближчого тижня. Повідомляється, що Єлизавета II отримуватиме медичну допомогу і дотримуватиметься всіх рекомендацій лікарів. [...] Читати повністю

Кулеба все ще бачить шанс для дипломатії відвернути війну

20 лютого, 2022 (13:54:57)
Глава МЗС України попри загострення на Донбасі і скупчення російських військ, а також попри заяви Заходу про рішення Путіна напасти на Україну, бачить шанс для дипломатичного вирішення конфлікту. [...] Читати повністю

Франція радить своїм громадянам покинути Україну

20 лютого, 2022 (13:24:05)
Міністерство закордонних справ Франції рекомендувало своїм громадянам, які не мають вагомих підстав перебування в Україні, покинути країну. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства в суботу, пише "Європейська правда". "В умовах напруженості, що виникла через зосередження російських військ біля кордонів України та порушення режиму припинення вогню вздовж лінії зіткнення на сході країни, рекомендується проявляти підвищену пильність і не відвідувати прикордонні райони на півночі та сході [...] Читати повністю

У Донецьку прогримів потужний вибух

20 лютого, 2022 (13:04:35)
Потужний вибух пролунав у Ленінському районі Донецька вдень 20 лютого. Джерело: Новини Донбасу з посиланням на місцевих жителів та соцмережі Деталі: Повідомляється, що вибух стався близько години дня за місцевим, окупаційним часом (12:00 по Києву). Житель Ленінського району Донецька розповів: "Бахнуло так, що трохи скла не вилетіло". Крім того, фотографії стовпа диму після вибуху було опубліковано у соцмережах. Вибух у Донецьку 20 лютого Вибух було добре чутно у мікрорайонах "Широкий", [...] Читати повністю

Міністр оборони Німеччини підтримала відмову постачати зброю: Україні потрібно не тільки це

20 лютого, 2022 (12:46:32)
Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт наполягає, що відмова Берліна від постачання зброї Києву є правильною, і у підтримці України важливо зберігати її економічну стабільність на тлі безпекової кризи. Таку думку вона висловила на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє кореспондент "Європейської правди". На питання, чи готова Німеччина поставити зброю у разі нападу на Україну, Ламбрехт відповіла, що в НАТО важливо не те, щоб усе робили одне й те саме, а те, щоб партнери загалом [...] Читати повністю

Росія та Білорусь вирішили не зупиняти свої "військові навчання"

20 лютого, 2022 (12:36:02)
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та президент РФ Володимир Путін продовжать спільні військові навчання, які мали завершитися 20 лютого. Офіційна причина продовження навчань - "загострення ситуації на Донбасі". Джерело: Міноборони Білорусі Пряма мова міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна: "На території суміжних держав створено численні угруповання військ та сил. У тому числі - третіх країн. Підвищено рівень готовності до застосування міжвидових формувань екстреного реагування [...] Читати повністю

Абхазія обіцяє бойовикам ОРДЛО військову й гуманітарну допомогу

20 лютого, 2022 (12:25:41)
Так званий "президент" проросійської самопроголошеної "республіки Абхазія" (територія Грузії) Аслан Бжанія висловив готовність Абхазії надати окупаційній владі ОРДЛО "військову та гуманітарну допомогу". Джерело: заява Бжанії, Эхо Кавказа Дослівно Бжанія: "У разі потреби Республіка Абхазія готова надати військову та гуманітарну допомогу Донбасу". Деталі: За словами Бжанії, в Абхазії з жалем констатують, що офіційний Київ нібито яскраво демонструє відмову від врегулювання конфлікту в рамках переговорного [...] Читати повністю

Російсько-окупаційні війська поранили українського військового

20 лютого, 2022 (11:51:20)
У районі ООС внаслідок обстрілів з боку збройних формувань РФ поранено українського військового. Джерело: пресцентр ООС станом на 11 годину Дослівно: "Внаслідок обстрілів один військовослужбовець отримав осколкові поранення та знаходиться у лікувальному закладі". Деталі: Станом на 11 годину з боку окупантів зафіксовано 20 порушень, 18 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Російсько-окупаційні війська обстріляли: Двічі Красногорівку - з артилерії калібру [...] Читати повністю

Системи залпового вогню, танки і гаубиці: окупанти концентрують озброєння на Донбасі

20 лютого, 2022 (11:45:54)
Українська сторона СЦКК виявила чергові факти порушень мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Зокрема, йдеться про стягування зброї. Джерело: штаб ООС з посиланням на дані української сторони Спільного центру з контролю та координації Дослівно: "Протягом минулої доби (19 лютого) виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 134 одиниці військової техніки збройних формувань [...] Читати повністю

Бренсон знову закликав світ підтримати Україну, згадавши Будапештський меморандум

20 лютого, 2022 (11:36:21)
Мільярдер та засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон знову закликав світ допомогти Україні на тлі загрози російського вторгнення, згадавши Будапештський меморандум 1994 року. [...] Читати повністю

Кремль сприймає демократичний вибір України як екзистенційну загрозу - глава Євроради

20 лютого, 2022 (11:31:13)
Глава Європейської ради Шарль Мішель вважає, що демократичний вибір України сприймається у Кремлі як екзистенційна загроза через його потенційний ефект на весь регіон. Таку думку він висловив на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє кореспондент "Європейської правди". "Народ України здійснив вільний вибір на користь демократичних цінностей та реформ - і це велика цінність. Але цей демократичний вибір сприймається у Кремлі як екзистенційна загроза через його потенційний спіральний ефект [...] Читати повністю

Медальний залік Олімпіади-2022: Україна з одною нагородою

20 лютого, 2022 (11:19:08)
Олімпійські ігри-2022 підійшли до завершення, у Пекіні відбувся останній змагальний день, на якому розігрувалися 5 комплектів нагород, загалом медалі виграли спортсмени з 29 різних країн. Україна за підсумками виступів здобула лише одну медаль. Джерело: Суспільне Деталі: Фристайліст Олександр Абраменко став срібним призером в лижній акробатиці у Пекіні. Таким чином, Україна вдруге поспіль закінчила виступи на зимовій Олімпіаді з медаллю саме завдяки Олександрові Абраменку. На Іграх у 2018 [...] Читати повністю

Джонсон: Росія планує найбільшу з 1945 року війну в Європі

20 лютого, 2022 (11:05:09)
Наявні дані свідчать про те, що Росія планує найбільшу війну в Європі з 1945 року, заявив прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон. [...] Читати повністю

У ЦОС назвали можливі напрямки агресії РФ. Огляд і прогноз на 20 лютого

20 лютого, 2022 (10:56:00)
Безпековий аналітичний огляд українського Центру оборонних стратегій відповідно до інформації про дії Росії та ОРДЛО, відомої на 19 лютого. Збройні сили РФ поблизу кордону України Оперативна обстановка. Ключові факти Підконтрольні Росії НЗФ продовжують обстріли української території. За 17-19 лютого було зафіксовано більше 225 обстрілів станом на 19.00 19 лютого біля 30 населених пунктів уздовж лінії розмежування. Внаслідок чого загинуло двоє та поранено чотирьох військовослужбовців [...] Читати повністю

На замовлення Росії в Києві мали провести мітинг для "картинки" пропагандистам – МВС 

20 лютого, 2022 (10:51:36)
Російська агентура проплачує мітинги в Україні, 20 лютого у центрі Києва планувався мітинг на 2500 проплачених осіб, щоб створити вигідну "картинку" для російських пропагандистів.   [...] Читати повністю

Ціль вторгнення РФ – капітуляція України, але ЗСУ дадуть відсіч – The Guardian

20 лютого, 2022 (10:39:59)
Основною метою широкомасштабного наступу на територію України для президента РФ Володимира Путіна є оточення української армії та як наслідок захоплення влади у Києві, але українці чинитимуть цьому значний опір. Джерело: The Guardian Деталі: Видання констатує, що Росія має перевагу в сухопутних, морських і повітряних силах, тому може вдатися до атаки одночасно на кількох фронтах - з північного сходу, Донбасу та Криму. Гіпотетично, сухопутні війська в Білорусі (під прикриттям авіаударів по українській [...] Читати повністю

У британському уряді вивчають механізми повної відмови від обладнання Huawei

20 лютого, 2022 (10:12:36)
Британський уряд розпочав консультації щодо пошуку механізмів повної заборони обладнання Huawei в мережах 5G до кінця 2027 року. [...] Читати повністю

Екіпаж Lufthansa відмовився летіти в Україну через страх війни

20 лютого, 2022 (09:51:03)
Літак німецької авіакомпанії Lufthansa не вилетів у п’ятницю вранці з Франкфурта до України через страх екіпажу перед можливим розвитком війни. Про це, як пише "Європейська правда", повідомило німецьке видання Bild. Примітно, що рейс прямував до Львова, куди в останні дні посольства деякий західних держав і НАТО перемістили працювати з Києва своїй персонал, пояснивши це міркуваннями безпеки. Рейс LH 1538 повинен був вилетіти о 9-й ранку з 38 пасажирами на борту, але цього не трапилося. [...] Читати повністю

Роспропаганда продовжує нагнітання та публікує нові фейки про ситуацію на Донбасі

20 лютого, 2022 (09:37:54)
РосЗМІ та також підконтрольні Кремлю медіа в ОРДЛО нагнітають ситуацію повідомленнями про "наступ" ЗСУ на Донбас, "теракти" у фейкових республіках та про евакуацію людей з Луганської та Донецької областей до Росії. Джерело: ТАСС, веб-ресурси так званої "ДНР", РИА Новости, Московский комсомолец Деталі: Видання "РИА Новости" включило пряму трансляцію з "табору біженців" на кордоні РФ, на відео - порожні павільйони, а також працівники МНС РФ у спецодязі, які ходять туди-сюди перед камерою. У той [...] Читати повністю

Британія створює структуру для протидії російській дезінформації

20 лютого, 2022 (08:46:02)
Міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трасс повідомила, що створює спеціальну структуру, до завдань якої входитиме протидія російської дезінформації на тему України. Джерело: Інтерфакс-Україна з посиланням на Mail on Sunday Пряма мова Тасс: "Ми спостерігаємо подвоєння обсягу дезінформаційної активності за останній тиждень". Деталі: За її словами, з початку цього місяця було опубліковано вже 40 фрагментів неправдивої інформації з Росії з українського питання. Міністерка нагадала, [...] Читати повністю

Ковід: в Україні понад 17 тисяч нових заражень, 152 людини померли

20 лютого, 2022 (08:24:54)
За добу 19 лютого в Україні було зафіксовано 17 448 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби. Джерело: дані МОЗ Деталі: Найбільше заражень у Києві (2126), Харківській (1398) та Дніпропетровській (1077) обласнях. Серед 17 448 нових хворих дітей - 1 473, а медпрацівників - 142. Також за минулу добу було госпіталізовано 3 172 людини, летальних випадків - 152, водночас одужало 11 963 особи. Крім того, 19 лютого було вакциновано 29 528 людей. Першу дозу ковід-щеплення отримали 8 326 [...] Читати повністю

Головні новини суботи і ночі: списки Росії, Зеленський про ядерну зброю

20 лютого, 2022 (08:00:00)
Росія склала списки тих, кого треба арештувати чи вбити в Україні при вторгненні; Зеленський пригрозив відмовою від Будапештського меморандуму – актуальні новини 19 лютого і ночі. [...] Читати повністю

Через обстріли російськими найманцями закрили КПВВ "Щастя" – штаб ООС

20 лютого, 2022 (07:52:42)
Через регулярні обстріли КПВВ "Щастя" окупантами призупинили його функціонування. [...] Читати повністю

За минулу добу окупанти 136 разів гатили по позиціях ЗСУ

20 лютого, 2022 (07:26:59)
Упродовж доби 19 лютого гібридні російські війська на Донбасі 136 разів відкривали вогонь, з початку поточної доби зафіксовано 8 порушень припинення вогню. [...] Читати повністю

Україна – 3-тя в Європі за приростом смертей за добу від Covid

20 лютого, 2022 (06:38:14)
18 лютого у світі діагностували 1 590 061 новий випадок захворювання на коронавірус. За добовою смертністю від коронавірусу в Європі лідирують Росія, Польща, Україна. [...] Читати повністю

Протести в Канаді: поліція заарештувала 170 осіб в Оттаві

20 лютого, 2022 (05:45:35)
Поліція Оттави заявляє, що заарештувала 170 осіб у рамках припинення блокади столиці Канади, проте акції протесту тривають у місті Сюррей. [...] Читати повністю

Росія "готується створити привід для нападу" на Україну – Столтенберг

20 лютого, 2022 (04:46:10)
Генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО помітив ознаки повномасштабного вторгнення Росії в Україну. [...] Читати повністю

Туреччина провела над Чорним морем навчальні польоти винищувачів F-16

20 лютого, 2022 (03:48:49)
Навчальні польоти над Чорним морем провели військово-повітряні сили Туреччини з використанням винищувачів F-16. [...] Читати повністю

Байден скликає Раду нацбезпеки США з приводу ситуації в Україні

20 лютого, 2022 (02:50:58)
Президент Сполучених Штатів Джо Байден проведе в неділю засідання Ради національної безпеки щодо ситуації в Україні. [...] Читати повністю

ЄС засуджує обстріли на Донбасі і не вірить у заяви "ЛДНР" "про наступ України"

20 лютого, 2022 (01:54:01)
Євросоюз закликає Росію до ескалації та засуджує обстріли "цивільних районів на Донбасі". [...] Читати повністю

Українсько-американська ракета вивела на орбіту корабель з вантажем для МКС

20 лютого, 2022 (00:59:40)
У суботу відбувся успішний запуск українсько-американської ракети-носія середнього класу "Антарес". Джерело: Державне космічне агентство України, Зеленський у twitter Пряма мова Зеленського: "Радію успішному запуску РН Антарес із космодрому Воллопс. Ракета вивела в космос корабель Cygnus, який поповнить запаси МКС і допоможе у відновленні її орбіти". Дослівно: "19 лютого о 19 годині 40 хвилин за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний [...] Читати повністю

Макрон і Зеленський провели термінову розмову "про загострення на фронті"

20 лютого, 2022 (00:17:46)
Президенти України і Франції Володимир Зеленський і Еммануель Макрон провели телефонну розмову про ситуацію на Донбасі. [...] Читати повністю

Зеленський після повернення в Україну доручив збільшити забезпечення військ

19 лютого, 2022 (23:51:09)
Після повернення з Мюнхенської безпекової конференції президент Володимир Зеленський провів нараду з силовиками, вона відбулася в аеропорту "Бориспіль". Джерело: повідомлення Офісу президента Деталі: ОП зазначає, що учасники наради обговорили можливі сценарії подальшого розвитку подій на тлі російської загрози. Після цього Зеленський доручив збільшити обсяги матеріально-технічного забезпечення військ. Крім цього, главі державі надали детальні звіти про події останньої доби на сході України [...] Читати повністю

В ОДКБ заговорили про введення військ на Донбас під виглядом "миротворців"

19 лютого, 2022 (23:33:02)
Генеральний секретар контрольованої Росією "Організації договору про колективну безпеку" генерал-лейтенант Станіслав Зась пропонує ввести на Донбас війська ОДКБ під виглядом "миротворців", і додає, що для цього потрібна "добра воля" України й погодження ООН. Джерело: Зась в інтерв'ю Reuters Деталі: В ОДКБ, що нещодавно успішно придушила протести громадян у Казахстані, заговорили про гіпотетичне введення своїх військ в Україну, зокрема на окуповані Росією території Донеччини та Луганщини. Збройні [...] Читати повністю

Снайперські гвинтівки, кулемети й оптика: Україна отримала нову партію зброї від Канади ​

19 лютого, 2022 (22:40:01)
Ввечері 19 лютого до Львову прибув військово-транспортний літак С-17 Королівських Канадських Повітряних сил, який доставив військову допомогу для ЗСУ. ​ Джерело: Міноборони у Facebook Деталі: Повідомляється, що українська армія отримала військову допомогу від Канади у вигляді снайперських гвинтівок, автоматичних гвинтівок, кулеметів з оптичними засобами прицілювання, пістолетів, приладів нічного бачення і спостереження та військового спорядження. Вантаж доставлений в рамках Технічної [...] Читати повністю

Скасовані в Україні рейси Lufthansa виконуватиме МАУ

19 лютого, 2022 (22:14:03)
Міністерство інфраструктури за результатами переговорів з українськими авіаперевізниками оголосило, що рейси Lufthansa, які були скасовані, виконуватиме МАУ. Джерело: повідомлення відомства у Facebook Деталі: Німецька авіакомпанія Lufthansa призупиняє всі рейси до Києва та з Києва із 21 до 28 лютого. Окремі рейси з Києва та Одеси будуть здійснюватися ще 19 та 20 лютого. Для забезпечення безперебійного авіасполучення до вирішення проблеми долучилося Міністерство інфраструктури. Дослівно: [...] Читати повністю

Будапештський меморандум не накладає зобов'язань - посол Німеччини в Україні

19 лютого, 2022 (21:53:14)
Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен назвала Будапештський меморандум угодою, що не накладає юридичних зобов'язань на країни, які його підписали. Саме за цим меморандумом Україна погодилася відмовитися від своєї ядерної зброї. Джерело: Фельдгузен в ефірі Україна 24 Деталі: У момент здобуття незалежності Україна мала у своєму розпорядженні третій за розміром арсенал ядерної зброї у світі. Після підписання Будапештського меморандуму у 1994 році Україна відмовилася від статусу ядерної держави, [...] Читати повністю

Росія готує в ОРДЛО теракти як привід для вторгнення в Україну – ЗСУ

19 лютого, 2022 (21:02:03)
Російські військові та спецслужби готують терористичні акти на окупованих територіях Донбасу, щоб використати їх як привід для введення в Україну збройних сил під виглядом "миротворців". Джерело: головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у Facebook Пряма мова: "На тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей російські кадрові військові та спецслужби готують теракти, жертвами яких мають стати мирні жителі. Ворог прагне використати це як привід для звинувачення України і введення [...] Читати повністю

Моравецький закликав Захід не вірити Путіну: Ви просто не знаєте Росії

19 лютого, 2022 (20:51:36)
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що держави Заходу помиляються у розрахунках щодо Росії. Про це він заявив під час панельної дискусії на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє кореспондент Європейської правди. Моравецький закликав колег з інших держав ЄС та НАТО не розглядати ідею про створення так званої "буферної зони", що включала би Україну, оскільки Росія не дотримається очікуваних від неї зобов’язань. Як відомо, це є однією з вимог Путіна, [...] Читати повністю

Роспропаганда анонсує теракти на Донбасі, наперед звинувачує Україну

19 лютого, 2022 (20:39:00)
Російські медіа опублікували "схему української наступальної операції" на ОРДЛО, нібито підготовлену Києвом. На підтвердження цих даних у РосЗМІ з'явилося відео з "агентом України", який на камеру анонсує можливі вибухи у людних місцях на Донбасі. Джерело: РИА Новости Деталі: В ефірі російського Першого каналу показали нібито "українського розвідника Антона Мацанюка", який заявив про плани українських військових "розмістити саморобні бомби на важливих об'єктах" в ОРДО - мостах, залізничних вокзалах [...] Читати повністю

Британія анонсувала "найгірший сценарій" вторгнення Росії в Україну

19 лютого, 2022 (20:06:01)
Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс попередила, що вже наступного тижня в Україні може розгорнутися "найгірший сценарій" російського вторгнення. Джерело: Reuters із посиланням на заяву Трасс, зроблену в суботу на конференції з безпеки в Мюнхені Пряма мова: "Цей найгірший сценарій може статися вже наступного тижня. Реальність така, що Росія дійсно хоче запустити годинник назад". Деталі: Вона наголосила також, що Європа зіткнулася з однією з найбільш небезпечних ситуацій з [...] Читати повністю

Кулеба вимагає міжнародного розслідування новин росЗМІ про нібито обстріли по РФ

19 лютого, 2022 (19:45:01)
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликає провести міжнародне розслідування повідомлень у російських ЗМІ, які натякають на нібито обстріли Україною території РФ. Джерело: Кулеба у Twitter Пряма мова: "Ми рішуче спростовуємо всі звинувачення у нібито попаданні українських снарядів на територію РФ. Україна не здійснювала жодних подібних обстрілів. Ми закликаємо негайно провести неупереджене міжнародне розслідування інцидентів, про які повідомляють російські ЗМІ". Чому це важливо: Такими [...] Читати повністю

Уряд намагається вирішити проблему зупинки польотів Lufthansa в Україні

19 лютого, 2022 (19:39:40)
Міністерство інфраструктури веде переговори з українськими авіаперевізниками про запуск додаткових рейсів за маршрутами, на які група авіакомпаній Lufthansa запровадила обмеження. Джерело: Мінінфраструктури у Facebook Деталі: Німецька авіакомпанія Lufthansa призупиняє всі рейси до Києва та з Києва із 21 до 28 лютого. Окремі рейси з Києва та Одеси будуть здійснюватися ще 19 та 20 лютого. Дослівно Мінінфраструктури: "Прохання до пасажирів скасованих рейсів зв’язатися з сервісним [...] Читати повністю

Програма медичних гарантій 2022: Що варто знати прикарпатцям

17 лютого, 2022 (17:40:00)
Програма медичних гарантій-2022, сфокусована на потребах та безпеці пацієнтів. Адже завдяки ПМГ та збільшенню бюджету для їх реалізації, передусім зміцнюється фінансова захищеність українців та прикарпатців зокрема. [...] Читати повністю

До Великодня у Франківську відкриють перший магазин із місцевими товарами

17 лютого, 2022 (17:10:00)
До Великодніх свят в Івано-Франіквську повинен запрацювати перший магазин із товарами місцевих виробників. [...] Читати повністю

Прикарпатці боргують за спожитий газ понад мільярд гривень

17 лютого, 2022 (16:14:00)
Станом на 10 лютого борг споживачів перед ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" за надані послуги становить 1,266 млрд грн. Лише з початку 2022 року сума заборгованості населення за спожитий природний газ збільшилась на більш як 350 млн грн. [...] Читати повністю

На коломиянина напали у під’їзді будинку

17 лютого, 2022 (15:40:00)
Поліцейські Прикарпаття затримали підозрюваного у пограбуванні двох прикарпатців.Як йдеться на сторінці поліції, 14 лютого, близько опівночі, до поліції надійшло повідомлення від 44-річного мешканця Коломиї. [...] Читати повністю

За місце у центрі – до 80 грн: франківців кличуть обговорити тарифи на паркування

17 лютого, 2022 (15:05:00)
Завтра, 18 лютого, о 10:00 год. в приміщенні виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського, 21, каб. 311) відбудеться відкрите громадське обговорення проєкту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету міської ради "Про тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів". [...] Читати повністю

Суспільне запропонує Kalush Orchestra представляти Україну на Євробаченні

17 лютого, 2022 (14:38:00)
17 лютого, на позачерговому засіданні Організаційного комітету Національного відбору на участь у Євробаченні-2022 було ухвалено рішення звернутися до гурту Kalush Orchestra з пропозицією представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2022 у Турині. [...] Читати повністю

У Старому Косові відкрили спортивний комплекс школи

16 лютого, 2022 (17:23:00)
Увівторок, 15 лютого, Сьогодні у Старому Косові урочисто відкрили реконструйований спортивний комплекс школи. [...] Читати повністю

Обласна рада погодила виділення додаткових коштів для забезпечення територіальної оборони

16 лютого, 2022 (16:56:00)
У середу, 16 лютого 2022 року, відбулося позачергове засідання 12-ї сесії обласної ради восьмого демократичного скликання. На розгляд депутатського корпусу було запропоновано два проєкти рішень. Вони стосувалися внесення змін до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в області на 2018-2022 роки та внесення змін до обласного бюджету на 2022 рік. [...] Читати повністю

У франківських школах та садочках дітей вчать ховатися в укриття

16 лютого, 2022 (16:22:00)
Зараз у школах, училищах та садочках Івано-Франківської громади проводять навчання для дітей про те, як діяти у разі небезпеки та відпрацьовують евакуацію саме до укриття, а не просто надвір. [...] Читати повністю

На Калущині загорілась цистерна з газом

16 лютого, 2022 (15:55:00)
16 лютого о 14:22 на лінію 101 надійшло повідомлення про пожежу цистерни газовоза у селі Креховичі Калуського району. [...] Читати повністю

В “Електроавтотранс” розповіли, чи можна в автобусах та тролейбусах їхати з велосипедом

16 лютого, 2022 (15:52:00)
Їхати з велосипедом у громадському транспорті можна, але у складеному вигляді.Про це повідомили у пресслужбі підприємства. [...] Читати повністю

На Бурштинській ТЕС новий керівник

10 лютого, 2022 (10:04:00)
ДТЕК Бурштинську ТЕС очолив Вадим Юрійович Сімаков - досвідчений енергетик зі стажем роботи в галузі понад 25 років. [...] Читати повністю

Поліція розшукує 16-річну мешканку Івано-Франківська

10 лютого, 2022 (08:34:00)
Відділ ювенальної превенції в Івано-Франківській області розшукує 16-річну дівчину, яка 9 лютого близько 8:30 пішла з дому та наразі її місцезнаходження невідоме.Зникла - Кримська Анастасія Олегівна, 2005 року народження, мешканка Івано-Франківська. [...] Читати повністю

У Калуші маршрутка наїхала на чоловіка, який її наздоганяв

10 лютого, 2022 (08:03:00)
Вчора, 9 лютого, близько 19.30 год у Калуші трапилася ДТП.Про це інформують в Упарвлінні з питань цивільного захисту ІФ ОДА. [...] Читати повністю

У Франківську посеред вулиці побились чоловіки

9 лютого, 2022 (11:40:00)
Правоохоронці отримали повідомлення про бійку на вулиці Української Дивізії. Прибувши за вказаною адресою, правоохоронці побачили двох невідомих громадян між якими відбувся конфлікт. [...] Читати повністю

На Прикарпатті готуються впровадити аеромедичну евакуацію пацієнтів

9 лютого, 2022 (11:10:00)
В Івано-Франківському при обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працюватиме окрема бригада аеромедичної евакуації. Про це на брифінгу заявив директор департаменту охорони здоров"я Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Дмитренко. [...] Читати повністю

Серед поля на Городенківщині виявили літак

3 лютого, 2022 (17:05:00)
Неподалік села Серафинці, що на Городенківщині, поліція виявила літак АН-2 невідомого власника. [...] Читати повністю

В Івано-Франківську встановлять ще дві зарядні станції для електромобілів

3 лютого, 2022 (16:38:00)
В рамках реалізації проєкту "Партнерство Румунія-Україна для пом"якшення зміни клімату" в Івано-Франківську встановлять дві станції для зарядки електромобілів. [...] Читати повністю

Прикарпатець порізав батьків, а потім підпалив будинок

3 лютого, 2022 (16:10:00)
Поліцейські Косівщини затримали чоловіка, який накинувся з ножем на батьків, а після цього розкидав у кімнатах будинку пляшки із легкозаймистою речовиною. Підозрюваного затримано після вчинення злочину, досудове розслідування триває. [...] Читати повністю

Розпочалася реєстрація учасників ЗНО 2022 року

3 лютого, 2022 (15:40:00)
1 лютого розпочалася реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Цього року учасники ЗНО матимуть можливість безоплатно скласти тестування з п'яти навчальних предметів, а також обрати до складання додаткові предмети за плату. [...] Читати повністю

Школа в Арканзасі перейшла на сонячну енергію і зуміла підвищити зарплату вчителям на 30%

19 березня, 2021 (21:47:19)
Шкільний округ Батсвіль, штат Арканзас (США), може стати новим еталоном зеленої енергетики в світлі останніх досягнень. У 2017-му тут спостерігався річний дефіцит бюджету в $ 250 000, адміністрація не могла платити вчителям більше $ 45 тис. На рік, через що нові кадри не приходили, а старі роз'їжджалися. У містечка з населенням в 10 000 чоловік немає ніяких ресурсів, і тоді допомогло вічне джерело енергії - сонце.
 
сонячні батареї
  Спочатку під масив сонячних панелей виділили порожнє поле поруч зі школою, а через рік розмістили ще 1500 панелей на будівлях. Паралельно оновили енергетичну інфраструктуру і в результаті не тільки покрили всі витрати школи на електроенергію, але вийшли на профіцит в $ 1,8 млн. Це дозволило підняти зарплату кожному вчителю на $ 15 тис. (Тобто, на 30%), і відтік педагогів припинився - навпаки, округ навіть почав отримувати нові резюме. А у дітей з'явився наочний зразок застосування нових технологій для покращення життя.
 
 

 

Джерело

[...] Читати повністю

Все, що потрібно знати про коронавірус

23 лютого, 2020 (11:27:38)

 

 

 

Китайський коронавірус – нова небезпечна хвороба, епідемія якої загрожує світу. Які причини, ознаки та симптоми коронавірусу, як розпізнати це захворювання і як можна захистити себе, щоб не заразитись. Дізнайтесь про це у нашій статті.
 
Коронавірус 2019-2020 року, або китайський коронавірус – це новий вид вірусу, що вперше був зафіксований серед людей у Китаї в місті Ухань наприкінці 2019 року та став сьогодні причиною масштабного спалаху респіраторних захворювань із важкими ускладненнями і високою смертністю. Вірус належить до родини коронавірусів і ще недостатньо вивчений.
 
Що таке коронавірус та коронавірусна інфекція?
Коронавірус – це родина вірусів, що станом на січень 2020 року налічує 39 видів. Коронавірус містить позитивну одноланцюгову РНК, а оболонка вірусу під мікроскопом має вигляд корони – звідси й назва родини. Коронавірус викливає коронавірусну інфекцію.
 
Коронавірусні інфекції проявляються як звичайна гостра респіраторна інфекція (ГРВІ), так і діареєю (проносом) та утрудненим диханням (дихальна недостатність), що характерні для так званого «близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV)», а також можуть бути причиною важкої пневмонії (запаплення легенів) при тяжкому гострому респіраторному синдромі SARS-CoV.  
 
Як передається коронавірус? 
Відомо, що коронавіруси присутні в ареалі тварин, деякі з них мутували і стали заразними для людини. Відповідно, коронавірусна інфекція є зооантропонозом, тобто можливе зараження від тварини та від людини.
 
Отже, імовірна передача коронавірусу від тварини до людини та поміж людьми:
 
при контакті з хворим на коронавірусну інфекцію – через краплі його слини;
при безпосередньому контакті із зараженими тваринами – через немиті руки;
при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних і рибних продуктів, яєць – якщо ці тварини чи птахи були уражені коронавірусом.
Оскільки новий китайський коронавірус ще перебуває у процесі дослідження, ученими достеменно ще не виділено всіх тварин групи ризику. Проте вже зрозуміло, що значно більшу епідеміологічну небезпеку становить поширення вірусу саме від людини до людини – через респіраторний механізм передачі.
 
Увага, міф про посилки з Китаю!
Злим жартом є історія про китайські посилки АліЕкспресу з коронавірусом (або коронавіруси АліЕкспресу), адже коронавірус є нестійким у зовнішньому середовищі й точно не може бути надісланим у конверті чи посилці, включно через банани!
 
Для передачі коронавірусної інфекції вірус має бути або в краплинах слини чи виділень із носа хворого, або безпосередньо через споживання погано термічно обробленого м’яса інфікованих коронавірусом тварин чи риби, наприклад, через суші.
 
Ознаки та симптоми коронавірусу 
Коронавірусні інфекції можуть мати клінічні прояви різного перебігу та різного ступеня важкості.
 
Прояви звичайної гострої респіраторної інфекції (ГРВІ):
гарячка;
головний біль;
кашель;
закладеність носа;
біль у горлі;
порушення дихання.
Прояви, визначені як Близькосхідний респіраторний синдром (MERS-CoV):
гарячка;
кашель;
діарея;
порушення дихання;
можлива смертність (у третини хворих, особливо на тлі супутніх хвороб).
Прояви, визначені як Тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS-CoV):
 
грипоподібні прояви, гарячка понад 38 °C;
біль у м’язах;
слабкість, сонливість;
головний біль;
біль у горлі;
проблеми з диханням, розвиток дихальної недостатності;
розвиток вірусної пневмонії, що швидко переходить у бактеріальну;
висока ймовірність смерті.
Як уже повідомляє ВООЗ, інкубаційний період, тобто період від зараження китайським коронавірусом до появи перших ознак хвороби, триває від 2 до 10 днів, хворі в інкубаційний період є потенційно заразні. Цей коронавірус найчастіше спричиняє стрімкий розвиток пневмонії (запалення легенів), що має важкий перебіг і може спричинити смерть.
 
Коли йти (звертатися) до лікаря? 
Висока температура, понад 38 °C;
сильний головний біль, ознаки інтоксикації, сонливість;
блювання;
важка діарея (пронос), ознаки зневоднення (слабкість, запаморочення);
проблеми з диханням, задишка;
кашель, що важко стримати;
вологий кашель із виділеннями зеленого кольору, можливі прожилки крові
загострення супутніх хвороб, наприклад, поява ознак порушення роботи серця (сильна задишка), нирок (зміна кількості, кольору, прозорості сечі).
Правильне лікування коронавірусу
 
Ліки від коронавірусу є симптоматичними, тобто вони не діють на сам вірус, лише допомагають організмові подолати прояви хвороби, і в такий спосіб організм, його імунна система, може виявитися здатною впоратися з хворобою. Лікують коронавірусну інфекцію, як і решта гострих респіраторних вірусних інфекцій, особливу увагу приділяють запобіганню розвитку гострої вірусної пневмонії.
 
Профілактика коронавірусу. Як захистити себе від хвороби
Існуючі вакцини не є ефективні для профілактики нового виду коронавірусу. Вчені тільки-но розпочали роботу в цьому напрямку.
 
Проте захистити себе від хвороби, спричиненої коронавірусом, можна, дотримуючись таких рекомендацій:
 
утриматися від поїздок до Китаю на момент спалаху інфекції;
уникати контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи);
регулярно мити руки з милом – ретельно, до 1 хвилини, особливо після контакту з будь-яким хворим на ГРВІ;
при контакті з будь-яким хворим на ГРВІ уникати потрапляння капель слини хворого на слизові оболонки та інші поверхні тіла;
не торкатися немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки;
користуватися деззасобами; провітрювати і здійснювати вологе прибирання приміщень, де перебував хворий;
правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні, міняти через кожні 30 хвилин;
хворому з будь-якими ознаками ГРВІ обов’язково користуватися одноразовими хустинками, прикривати рот і ніс при кашлі, чханні;
не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця; правильно приготовані страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати.
Зрештою, рекомендовані профілактичні заходи є схожими для попередження гострої респіраторної вірусної інфекції будь-якого походження. Докладніше про це читайте в нашій статті «Як не захворіти: профілактика застуди та ГРВІ».
 
У період сезонних респіраторних інфекцій також актуальними будуть знання про те, як швидко діагностувати грип.
 
 
 
Література за темою:
 
 
 
 
 
 
 
 
[...] Читати повністю


Зроблено в Devtrix

Сайт розроблено компанією Девтрікс

Created by Devtrix
Page.if.ua - лічильник