Як українці виходитимуть на пенсію

23 травня, 2017 (21:48:36)
В уряді планують суттєво змінити пенсійну систему. Тож у скільки років та за яких умов українці зможуть отримувати від держави пенсію
17 травня уряд схвалив механізм реформування пенсійної системи, яка має низку проблем. Зокрема, працююча людина за життя в середньому сплачує до Пенсійного фонду менше грошей, ніж потім отримає їх впродовж життя на пенсії.
 
Так, станом на 1 січня 2016 рік працівник за життя в середньому платив близько 194 тис. до Пенсійного фонду, натомість отримував після виходу на пенсію майже 205 тис. З 2016 через зменшення Єдиного соцвнеску ця різниця зросла в майже в 10 разів.
 
Інша проблема - в Україні 12,8 млн працюючих громадян утримують 12 млн нинішніх пенсіонерів.
 
Щоб вирішити ці та інші питання, Кабмін розробив наступну пенсійну реформу:
 
З 1 січня 2018 року пропонуються 3 варіанти, коли ви можете піти на пенсію за віком і отримувати гроші від держави:
 
Пенсія за віком у 60 років
 
Пенсія у 60 років буде призначатися, якщо ви офіційно відпрацювали та сплачували внески у Пенсійний фонд не менше 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру стажу буде збільшуватись на 1 рік до 2018 року.
 
Пояснимо на прикладі:
 
Якщо вам виповнилось 60 років, ви вирішили покинути роботу і піти на відпочинок, вимоги до стажу будуть такі:
 
2018 рік. Ви зможете отримувати пенсію, якщо ваш офіційний робочий стаж становитиме не менше 25 років
2023 рік. Ви зможете отримувати пенсію, якщо ваш офіційний робочий стаж становитиме не менше 30 років
2028 рік. Ви зможете отримувати пенсію, якщо ваш офіційний робочий стаж становитиме не менше 35 років
Якщо вам виповнилося 60 років, ви маєте необхідний стаж, але продовжуєте працювати, ви отримаєте бонус:
 
Щомісяця плюс 0,5% від пенсії за кожен додатковий місяць стажу (або 6% за рік) за перші 5 років
Щомісяця плюс 0,75% від пенсії за кожен  місяць стажу (або 9% за рік), якщо продовжите працювати більше 5 років
Пенсія за віком у 63 роки
 
У 63 роки пенсія за віком для чоловіків та жінок призначатиметься, якщо стаж становитиме від 15 до 25 років.
 
За аналогією, кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на 1 рік до досягнення в 2028 році 25 - 35 років стажу.
 
Пенсія за віком у 65 років
 
Починаючи з 1 січня 2019 року, люди в яких офіційний стаж 15 років, пенсія за віком отримуватимуть в 65 років.
 
Фактично, люди, які офіційно працювали менше 15 років, пенсію від держави отримувати не будуть. 
 
В будь-якому з цих варіантів, якщо у вас не буде необхідного за віком стажу, ви зможете або допрацювати його або купити (але не більше 5 років)
 
Якщо докуповувати стаж за цими правилами можна було б зараз, за перший рік людина мала б сплатити 16 896 грн.
 
Інші важливі зміни
 
-  Скасування особливих умов виходу на пенсію
 
З 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров'я, соціального захисту та інших. Скасування не стосується військовослужбовців.
 
-  Скасування обмеження розміру пенсій працюючим пенсіонерам
 
Кабмін пропонує скасувати обмеження розміру пенсій працюючим пенсіонерам. Працюючий пенсіонер зможе отримувати повну пенсію
 
 
 
- Підвищення соцстандартів
 
Уряд пропонує друге підвищення соціальних стандартів на 5% з 1 жовтня, а не з 1 грудня, як було заплановано держбюджетом.
 
- Підвищення пенсій за рахунок нової формули
 
В новій формулі нараховуватимуть пенсії на основі показника середньої заробітної плати - 3764,40 грн. Раніше в залежності від року призначення пенсії показник був від 1197,91 грн до 3764,40 грн. Фактично, мінімальну базу для пенсії підвищать майже в три рази.
 
В результаті більше 5 млн пенсіонерів з 1 жовтня 2017 року отримають підвищення пенсій від 200 грн і більше 1 тис. грн щомісяця.
 
 17 травня, цей проект пенсійної реформи був схвалений Кабміном. Для того щоб він вступила в силу, за нього ще має проголосувати Верховна Рада. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сподівається, що це відбудеться не пізніше 15 липня цього року.
 

Мінсоцполітики презентувало нову формулу розрахунку пенсій

Міністр соцполітики Андрій Рева пояснив нові правила нарахування пенсій.
Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
Мінсоцполітики презентувало нову формулу розрахунку пенсій
 
Міністр соцполітики Андрій Рева пояснив нові правила нарахування пенсій.
Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
 
"Донедавна пенсії призначалися за п’ятнадцятьма різними законами, таким чином існували різні розрахунки пенсійного забезпечення. Наприклад, держслужбовець з 20-ма роками стажу держслужби отримував пенсію у розмірі 90% від останнього заробітку, а всі інші громадяни лише 40% від зарплати", – заявив Міністр.
"Тобто, за однакового розміру стажу, та однакового рівня заробітку, пенсії для окремих категорій відрізнялися більш ніж вдвічі", - додав він.
За словами міністра, законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для усіх громадян, без огляду на статус та місце роботи.
Розмір пенсії кожного громадянина України розраховуватиметься за формулою:
Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс
Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.
У разі реалізації заходів з осучаснення пенсій, наявним пенсіонерам, кому пенсія вже призначена – використовуватиметься показник середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році – показник за 3 роки – 2014, 2015 та 2016 роки.
Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески – цю інформацію кожен може отримати у будь-якому відділенні Пенсійного фонду);
Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1, при цьому, в результаті зміни коефіцієнту жодних змін розміру пенсій в сторону зменшення не відбудеться.
Як зазначається, єдині правила будуть впроваджені і щодо термінів виходу на пенсію.
Законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій з 1 січня 2018 року скасовуються особливі умови виходу на пенсію для усіх громадян, крім військовослужбовців, яким призначатиметься пенсійне забезпечення за вислугу років.
Зміни торкнуться також механізму відшкодування роботодавцем витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах (працівники, зайняті на роботах у шкідливих умовах за списком №1 та №2).
Так, з 1 жовтня 2017 року буде замінено механізм відшкодування пенсій для таких категорій працівників за віком на пільгових умовах за рахунок сплати роботодавцем підвищеної ставки єдиного внеску розміром 15 та 7 відсотків.

 


Повернутися до списку новин


Зроблено в Devtrix

Сайт розроблено компанією Девтрікс

Created by Devtrix
Page.if.ua - лічильник