Комерційний транспортний засіб - автомобільний транспортний засіб та його причіп або напівпричіп, що використовуються переважно для перевезення вантажів або пасажирів у ділових цілях, наприклад, комерційний або особистий транспорт або в інших професійних цілях
Прототипами комерційних транспортних засобів були транспортні засоби з приводом від людських м'язів і сани, рикші. Безпосередніми попередниками сучасних комерційних транспортних засобів були: локомобілі та омнібуси .
Класифікація комерційних автомобілів
За своєю конструкцією або цільовим використанням комерційні авто включають: автобуси , мікроавтобуси та фургони , трактори, самохідні сільськогосподарські машини та комбайни, землерийна техніка ( самохідна будівельна техніка ), така як:
Носії обладнання:
Буксирувані транспортні засоби:
У деяких випадках комерційні транспортні засоби з'єднують один з одним для виконання конкретної транспортної задачі, в результаті чого утворюється зєднаний транспортний засіб або дорожній автопоїзд . Європейська модульна система автопоїздів обмежує їхню максимальну довжину в більшості країн до 18,75 м (16,5 м для тягачів з напівпричепом), тоді як у Швеції та Фінляндії допустима загальна довжина автопоїздів становить 25,25 м. У більшості країн ЄС європейська допустима загальна вага автомобільного сполучення не може перевищувати 40 тонн, тоді як у Швеції та Фінляндії ця кількість може досягати 60 тонн. У деяких європейських країнах на затвердження розглядаються автопоїзди з т. зв «скандинавською» довжиною, тобто 25,25 м.
З економічних причин або через технічні можливості транспортні завдання, подібні до тих, які виконує комерційний транспорт, все частіше виконує залізничний транспорт.