Сучасні шурупи мають елементи для загвинчування без попереднього свердління - поздовжні насічки в різьбі, фрезерне кільце між різьбою і гладкий хвостовик і виступи на нижній стороні головки для зручного зенкування. Різьба найбільш часто використовуваних гвинтів є метричною з грубим кроком. Тому можна купити шурупи для будь-яких цілей, знаючи мету їх застосування, вибравши їх в інтернет-магазині. А при необхідності у разі виникнення будь-яких труднощів при виборі завжди можна попросити онлайн-консультацію у експерта магазину і її вам з задоволенням нададуть.
Розмір шурупа позначається літерою М і цифрою, що відповідає зовнішньому діаметру різьби в міліметрах. Позначення різьби з дрібним кроком також містить розмір кроку кінчиків різьби, наприклад, M10 × 1,25. Тому, якщо гвинт не можна вкрутити в сполучувану деталь, ймовірно, проблема в іншому діаметрі, напрямку обертання або кроку. Рідко зустрічається різьба Вітворта, діаметри якої визначаються в дюймах і різний кут вершини, тому вона несумісна з метричною системою.
Класифікують шурупи з конструкційного виконання їх основних елементів, а саме:
Шурупи розрізняють за геометричною формою головки:
Розмір і крок різьблення стержня, перш за все, визначає міцність матеріалу, в який закручуватиметься шуруп і спосіб його застосування. Отже, розрізняють шурупи:
з дрібним різьбленням для міцних сталевих конструкцій;
з частим різьбленням (саморізи по металу) для кріплення до металевих листових матеріалів товщиною до 2 мм, таких як звичайна оцинкована жесть або корпус автомобіля;
з великим кроком різьблення (саморізи по дереву) для кріплення до дерев'яних або пластикових поверхонь;
з двозахідним різьбленням для кріплення у волокнистих матеріалах.
За конструкцією гострого наконечника стержня шурупи випускають:
Кріплення з вуглецевої сталі без антикорозійної обробки відомі зі старих часів, сьогодні ми зустрічаємо хоча б оцинковані шурупи і болти. Вони підходять як для внутрішнього, так і для зовнішнього середовища, але не повинні піддаватися постійному впливу вологи. Наприклад, зовнішні шурупи, навіть якщо вони вкручені в деревину, яка не має стійкої до проникнення вологи обробки, через кілька років сильно піддається корозії. Тому шурупи та болти з нержавіючої сталі рекомендовані для зовнішнього використання, а також у поєднанні з деякими видами деревини. Не вся нержавіюча сталь стійка до корозії за будь-яких обставин. Деякі види дерева мають високий вміст дубильних речовин, які витримує лише спеціальна нержавіюча сталь класу А4 або А5. Це найбільш екзотичні породи деревини, а з вітчизняних – акація або дуб. Якщо ми вкрутимо в них оцинкований шуруп або шурупи з матеріалу класу С (мартенситна нержавіюча сталь) або А2, то з часом пошкодиться не тільки з’єднувальний матеріал, а й з’явиться непривабливий колір деревини навколо стику.Гвинти та болти з нержавіючої сталі мають бути промарковані відповідним класом, наприклад, A2.
Не кожна нержавіюча сталь досить міцна і стійка до агресивних речовин. Деякі види нержавіючої сталі мають нижчі властивості міцності, що може викликати проблему при їх сильному вкручуванні. Слабшими за міцністю також є латунні шурупи та болти, які через високу ціну призначені для певних цілей, де відіграє роль їх зовнішній вигляд. Шурупи також виготовляються з пластику, іноді з ними можна зустрітися при складанні меблів.